//script in header

Gıdalarda Yabancı Madde Aranması


Yabancı madde denilince ilk akla gelen buğday gibi farklı tahılların içinde bulunabilecek diğer madde ya da tanelerdir. Tahılların içinde yer alan yabancı ot tohumları, taş, toprak, sap gibi delikli metal elekten geçen çeşitli buğday ve diğer tanelere yabancı madde adı verilir.

Küflenmiş, çürümüş, gelişmemiş, böcekler tarafından yenilmiş buğday taneleri bozuk tanelerdir. Kırık taneler, cılız taneler, her çeşit böceklerin zararlarına maruz kalmış taneler, sağlam olmayan sağlıksız taneler gibi bütün yabancı olan grupları elemek için yabancı madde aranması gerçekleştirilir. Bu testin yapılmasının temel amacı buğdayın içerisinde yer alan çeşitli yabancı maddelerin ayrıştırarak un gibi elde edilecek ürünlerin verimini artırmaktır.

Yabancı maddeler öğütülme sırasında ticari değerini düşürebilir. Yabancı maddelerin üründen ayrılması ile verimlilik artar.

Laboratuvarlarımızda TÜRKAK akreditasyonu ile ilgili yasal düzenlemelere ve standartlara uygun bir şekilde "Yabancı Madde Aranması" gerçekleştirilmektedir.

FİYAT TEKLİFİ ALIN

Test Talepleriniz İçin Bize Ulaşabilirsiniz.
Teklif Al